Informacje Majówka w Krakowie 2020

[info 18 czerwca 2020]

Od dzisiaj dysponujemy kompletem informacji, które mogą być Wam przydatne.

Najważniejsze ustalenia z administracją obiektu:

– wszystkie pomieszczenia będą dezynfekowane przed i po rywalizacji poprzez ozonowanie,

– na terenie MDK Domu Harcerza będą wyłącznie uczestnicy turnieju i obsługa, przy czym przez teren rozumiemy cały budynek wraz z patio i ogrodzonym terenem przylegającym,

– na sali tanecznej umieszczone będą dezynfekujące lampy UV (jak na salach operacyjnych),

– wszystkie elementy wyposażenia często dotykane będą sukcesywnie dezynfekowane,

– przypominamy, że podczas trwania turnieju maseczki (przyłbice) nas nie obowiązują, jednakże mamy obowiązek ich posiadania,

– firma cateringowa zapewnia nam naczynia używane w obiegu zgodnym z wymogami Sanepidu, a napoje gorące serwowane będą w jednorazowych kubkach,

– spożywanie posiłków i napoi tylko w wyznaczonej strefie.

Podtrzymujemy wszystkie zasady stosowane dotychczas na naszych turniejach, czyli jeden numer startowy na cały dzień, elastyczna rejestracja, bezpośredni kontakt mailowy ze zgłoszonymi parami i plan minutowy w przeddzień turnieju. Naszym dodatkowym obowiązkiem jest posiadanie listy wszystkich osób przebywających na terenie obiektu, stąd prośba do Was o podawanie adresów mailowych i numerów telefonów, a także wcześniejsze obowiązkowe zgłaszanie wszystkich osób towarzyszących delegowanych przez kluby (np. trenerów). Rozważamy warianty alternatywne, jak możliwość powtórnego startu w niedzielę. Nie będzie transmisji on line z turnieju. Będzie możliwość zatańczenia indywidualnego pokazu (do 2 minut) profesjonalnie sfilmowanego w turniejowej scenografii.

Dysponujemy noclegami w hotelu akademickim zlokalizowanym kilkaset metrów od miejsca rozgrywania turnieju. Ceny pokoi dwuosobowych bez śniadania ze wspólną łazienką dla dwóch pokoi: dla dwóch osób 90,- zł za pokój, a dla jednej osoby 75,- zł za pokój. Rezerwacje za naszym pośrednictwem. Koszt śniadania to 15,- zł za osobę. Obiad podczas turnieju 30,- zł za osobę, wymagana rezerwacja u organizatora. Wybór zestawu obiadowego pozostawiliśmy w gestii firmy cateringowej. Ze względu na brak publiczności nie będzie możliwości zamówienia ciepłych dań podczas turnieju. Względy bezpieczeństwa epidemiologicznego wykluczają możliwość serwowania bezpłatnych ciepłych napoi. Planowane zorganizowane spotkania przed i po turnieju są możliwe, lecz mamy wątpliwości, czy będziecie zainteresowani. Jeśli będziecie na tak, to kolacja (ciepłe danie) w wynajętym tylko dla nas  lokalu w pobliżu miejsca turnieju i noclegów (w odległości nie wymagającej używania samochodu). Start o 22:00, a kończymy nie wcześniej niż 1:00. Koszt 50,- zł od osoby, zgłoszenia do 28 czerwca.

[info 12 czerwca 2020]

Na chwilę obecną obowiązują nas następujące zasady. W jednym dniu turniejowym może uczestniczyć maksymalnie 150 osób, czyli 75 par. Poza nimi w obiekcie może przebywać obsługa turnieju, czyli: organizatorzy – recepcja, ochrona, catering, obsługa sali, obsługa medyczna; obsługa obiektu, obsługa techniczna, Sędziowie i Trenerzy.   Może się okazać, że po 19 czerwca będzie dopuszczony udział publiczności w wymiarze 25% miejsc na widowni, co w przypadku naszego obiektu daje maksymalnie 75 osób, jednak przy obecnym wzroście stwierdzonych przypadków zachorowań, to scenariusz niepewny.

Jako organizatorzy musimy posiadać imienną listę wszystkich osób przebywających na terenie obiektu w trakcie imprezy. Każda osoba wchodząca na turniej będzie zmuszona stosować się do „procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19”. Praktycznie niemożliwe będzie wychodzenie i ponowne wchodzenie na teren obiektu. Wewnątrz obiektu maseczki nie będą nas obowiązywać, ale apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku szczególnie przy wylewności powitań, gratulacji i pożegnań. Należy spodziewać się dodatkowej „opłaty COVID”.

Data zamknięcia rejestracji, która oznacza również możliwość wyrejestrowania się jest znana (01 lipca 2020 r.). Turniej przeprowadzimy przy minimum 70 parach zgłoszonych do 21 czerwca 2020 r. Ostateczną decyzję, czy turniej się odbędzie podejmiecie Wy tancerze. Bezpośrednio po rejestracji konieczne jest skontaktowanie się z organizatorem turnieju drogą mailową na adres: mag.magic@interia.eu. Pary, które zaniedbają tego obowiązku zostaną usunięte z list startowych.

Niewątpliwie, nowa rzeczywistość spowoduje to, że wszystkie czynności organizacyjne podczas turnieju, będą trwały dłużej niż przywykliśmy, niemniej liczymy na wyrozumiałość i współpracę. W zakładce informacje jest umieszczona „procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19”, prosimy o zapoznanie się z nią i śledzenie następnych komunikatów.

[info 11 czerwca 2020]

Majówka w Krakowie w lipcu, czyli nowa rzeczywistość taneczna. Wspólnie z MDK Dom Harcerza przygotowujemy turniej. Mamy pandemię i organizując turniej zmierzyć się musimy z ograniczeniami i równocześnie zachować zdrowy rozsądek, aby nasze taneczne święto nie miało negatywnego wpływu na nasze życie.

Na chwilę obecną obowiązują nas następujące zasady. W jednym dniu turniejowym może uczestniczyć maksymalnie 150 osób, czyli 75 par. Poza nimi w obiekcie może przebywać obsługa turnieju, czyli: organizatorzy – recepcja, ochrona, catering, obsługa sali, obsługa medyczna; obsługa obiektu, obsługa techniczna, Sędziowie i Trenerzy.   Może się okazać, że po 19 czerwca będzie dopuszczony udział publiczności w wymiarze 25% miejsc na widowni, co w przypadku naszego obiektu daje maksymalnie 75 osób, jednak przy obecnym wzroście stwierdzonych przypadków zachorowań, to scenariusz niepewny.

Jako organizatorzy musimy posiadać imienną listę wszystkich osób przebywających na terenie obiektu w trakcie imprezy. Każda osoba wchodząca na turniej będzie zmuszona stosować się do „procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19”. Praktycznie niemożliwe będzie wychodzenie i ponowne wchodzenie na teren obiektu. Wewnątrz obiektu maseczki nie będą nas obowiązywać, ale apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku szczególnie przy wylewności powitań, gratulacji i pożegnań.

Szczególnie trudną kwestią jest temat finansów. Przy tak okrojonej imprezie trudno liczyć na sponsorów, wpływy z biletów wstępu będą zerowe, ilość startujących, a co za tym idzie opłat startowych ograniczona, a koszty, między innymi związane z pandemią, wyższe. Należy spodziewać się dodatkowej „opłaty COVID”.

Kluczem do zorganizowania turnieju jest Wasz w nim udział. Z mnóstwa sygnałów, które do nas docierają wynika, że pragniemy tanecznej, sportowej rywalizacji, ale jeszcze ważniejsza jest chęć bezpośredniego spotkania w seniorskim gronie. Mamy świadomość, że łatwiej deklarować udział za pośrednictwem mediów, niż faktycznie wsiąść w samochód i przyjechać na turniej.  Będzie nam bardzo miło gościć Was w Krakowie (jeśli przyjmiecie nasze zaproszenie na turniej), niemniej uszanujemy Waszą decyzję,  jeśli ze względów bezpieczeństwa na ten turniej nie przyjedziecie. My, jako organizatorzy i osoby, które z nami współpracują podejmujemy się przeprowadzić turniej. Dokonamy tego, jeśli będzie dla kogo.

Strona turnieju jest, kategorie i program są na stronie turnieju. Pierwsze pary już się zarejestrowały. Data zamknięcia rejestracji, która oznacza również możliwość wyrejestrowania się jest znana (01 lipca 2020 r.). Turniej przeprowadzimy przy minimum 70 parach zgłoszonych do 21 czerwca 2020 r. Ostateczną decyzję, czy turniej się odbędzie podejmiecie Wy.

Niewątpliwie, nowa rzeczywistość spowoduje to, że wszystkie czynności organizacyjne podczas turnieju, będą trwały dłużej niż przywykliśmy, niemniej liczymy na wyrozumiałość i współpracę. Jest to pierwszy komunikat w sprawie turnieju. Wkrótce przekażemy szczegółowe informacje organizacyjne (noclegi, catering, spotkanie, szkolenia, procedura bezpieczeństwa) za pośrednictwem facebooka i bezpośrednio do par drogą mailową.